Παρασκευή 15 Ιουνίου 2012

Euro 2012 – «Φωτιά» στους τζίρους

Μεγάλο ποντάρισμα πήραν τα παιχνίδια της Τετάρτης (13/6), σε δύο από τους μεγαλύτερους τζίρους στη φετινή διοργάνωση.
Δανία – Πορτογαλία
Ο Βαρέλα λίγα λεπτά πριν το τέλος βρήκε τον στόχο και η Πορτογαλία κατέκτησε το σπουδαίο τρίποντο με 3-2. Παράλληλα, ο διεθνής επιθετικός έδωσε χαρά και στο 79% των παικτών που πόνταραν στη νίκη των Πορτογάλων (σε μέση απόδοση 1,92) στο μεγαλύτερο ανταλλακτήριο του κόσμου. Συνολικά στα σημεία του αγώνα πονταρίστηκαν 7.860.638 ευρώ μόνο στο συγκεκριμένο ανταλλακτήριο με το 9% να τοποθετείται στην ισοπαλία και το 12% στον άσο.

Και μπορεί το over να είχε επαληθευθεί από το ημίχρονο, αλλά το 64% των παικτών επέλεξαν το under, με τις αγορές των τερμάτων να φτάνουν το διόλου ευκαταφρόνητο ποσό των 1.496.104 ευρώ!

Ολλανδία – Γερμανία
Άκρως ισορροπημένα ήταν τα πονταρίσματα στον αγώνα της Ολλανδίας με τη Γερμανία. Στα σημεία του μεγάλου ντέρμπι τοποθετήθηκαν συνολικά 5.922.238 ευρώ με τη νίκη των Γερμανών να συγκεντρώσει το 47% των προτιμήσεων και την ισοπαλία το 20%. Από την άλλη τη νίκη των «οράνιε» πόνταρε και εν τέλει έχασε το 33% των παικτών.

Το δρόμο προς το… ταμείο δε βρήκε η πλειοψηφία των στοιχημάτων και στην αγορά των γκολ με το τελικό over (2-1) να προτιμάται μόλις από το 44% των παικτών σε σύνολο τζίρου 2.135.018 ευρώ!